Kultūra

Jonavos bibliotekoje – pirmieji dailės rezidentų darbai


Liepos mėnesį kūrybai Jonavoje paskyrę menininkai iš Vokietijos Ignas Gleixner ir Julija Gleiksner tapė tema „Skaitantis žmogus“, interpretuodami ją plačiai ir kviesdami skaityti gyvenimo kelyje iškylančius ženklus.

Julijos darbai jaukiai prigludo Viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyriuje, kuriame švelnus spalvų žaismas, rodos, susipina su spalvingais knygų viršeliais.

Paveikslų pagrindą autorė tapė žemėmis ir toliau leidosi improvizuoti su laikinumą mums primenančiomis stiklo, molio šukėmis. Lyg suprastum, kad visi mes trumpalaikiai lankytojai, ne tik bibliotekoje, bet ir čia, žemėje.

Igno paveiksluose dominuoja tamsios spalvos, bet juose įprasminta panaši mintis. Tapybai dailininkas pasirinko pelenus ir anglį, atskleisdamas kaip subtiliai šioje medžiagoje atsiranda su šviesa žaidžiantis žibėjimas.

Nuo šiol Viešosios bibliotekos koridoriuose – gabalėlis pelenų dangaus ir  apie laikinumą kuždanti „Valtis“, o gal bunkeris, iš kurio dabar norisi išsilaisvinti?

Jonavos viešosios bibliotekos nuotr.

„Viskas iš pelenų ir vėl pavirs į pelenus, – pasakoja Ignas, – bet ir tamsiausiame nuodėgulyje atsiranda švytėjimas, lyg viltis, kad gyvenimo ciklas nesustoja, nepaisant to, kad kažkam tai atrodo pabaiga“.

Daugiau tarptautinės dailės rezidentūros dalyvių Jonavoje laukiama rugsėjo mėnesį.

Jonavos viešosios bibliotekos info.

541 views