Naujienos

Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos ekspertai


Jonavoje lankosi Europos tarpkultūrinių miestų programos (ICC) ekspertai, kurie trečiadienį savivaldybėje susitiko su rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi, savivaldybės atstovais ir rajono įstaigų vadovais.

Europos tarpkultūrinių miestų tinklas padeda miestams geriau valdyti įvairovę ir diegti įtraukią migrantų ir pabėgėlių integracijos politiką. Jonava prieš dvejus metus tapo šios programos nare ir iki šiol išlieka vieninteliu miestu Lietuvoje, prisijungusiu prie ICC tinklo, praneša savivaldybė.

ICC ekspertų Daniel de Torres ir Catherine Wolf vizitą Jonavoje koordinuoja Jonavos socialinių paslaugų centro vadovė Valentina Demidenko. Svečiai Jonavoje taip pat susitiko su viešosios bibliotekos, kultūros centro vadovais, Švietimo pagalbos tarnybos atstovais, Šilų seniūnijos seniūnu, aplankė Užimtumo tarnybos Ruklos skyrių ir Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje.

Visos šios institucijos ir įstaigos dirba arba teikia paslaugas Jonavos rajone gyvenantiems migrantams ir pabėgėliams.

„Jonavoje nuo pat miesto įkūrimo darniai sugyveno įvairių tautų ir religijų atstovai, o ir šiais laikais buvome jau įpratę matyti Rukloje prisiglaudusius kitataučius. Galbūt ši jonaviečių patirtis, o taip pat mūsų specialistų pastangos užtikrino svetingą ukrainiečių pabėgėlių priėmimą ir visų reikalingų paslaugų suteikimą Jonavoje“, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Jonavos pastangas stiprinti pabėgėlių įtraukimą jau pasveikimo Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra (UNHCR), o Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pernai už pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos Jonavos rajono savivaldybei skyrė „Auksinę Krivūlę“ – svarbiausią savivaldos metų apdovanojimą.

44 views