Naujienos

Jonavoje gimė 300-asis kūdikis, ligoninė artėja prie rekordo


Jonavos ligoninėje savaitgalį gimęs jonavietis Rokas tapo 300-uoju šiais metais Jonavoje gimusiu kūdikiu. Pirmadienį naujagimį ir jo mamą Kristiną Jarackienę aplankė ir pasveikino Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius.

Meras pasidžiaugė, kad gimdyvių skaičius Jonavos ligoninėje auga ir metų pabaigoje, greičiausiai, pasieks rajono rekordą, praneša savivaldybė.

„Panašu, kad šiemet mes jau turėsime per keturis šimtus kūdikių ir tai bus Jonavos ligoninės rekordas, nes pastaruosius dešimt metų gimdymų skaičius mūsų rajone mažėjo“, – sako M. Sinkevičius.

Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių skaičius šoktelėjo į viršų šiemet, kai gimdyti į Jonavą ėmė plūsti moterys iš kitų Lietuvos miestų.

Tokią situaciją lėmė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pradėta vykdyti sveikatos priežiūros tinklo reforma, kurios metu jau užsidarė akušerijos skyriai Ukmergėje ir Kėdainiuose.

Jonavos rajono savivaldybė pasipriešino reformai, o Jonavos ligoninė ėmė vilioti gimdyves iš aplinkinių rajonų. Taip tikėtasi užtikrinti SAM nustatytą 300 gimdymų skaičių per metus, kad akušerijos skyrius ligoninėje nebūtų uždarytas.

Jonavos ligoninės direktoriaus Gedimino Ramanausko teigimu, šiandien Jonavos ligoninėje gimdo moterys ne tik iš kaimyninių rajonų, bet ir iš Kauno, Vilniaus, Klaipėdos ir kitų šalies miestų.

„Didžiausia paskata joms, ko gero, yra geri kitų gimdyvių atsiliepimai apie mūsų ligoninę, čia esančias sąlygas ir puikius specialistus, visą tą dėmesį, kurį skiriame nėščiosioms ir jų kūdikiams“, – sako ligoninės vadovas.

Siekdama išsaugoti Jonavos ligoninę ir visas joje dabar teikiamas paslaugas, rajono savivaldybė prisideda investicijomis: šiemet šalia akušerijos ginekologijos skyriaus buvo suremontuota automobilių stovėjimo aikštelė, kuri tapo erdvesnė, o septynios stovėjimo vietos – rezervuotos gimdyvėms ir mamoms su kūdikiais.

Jonavos rajono savivaldybės taryba, skatindama gimdymus Jonavoje, pavasarį priėmė sprendimą skirti gimdyvėms vienkartinę 129 eurų išmoką. Ši išmoka mokama visiems Jonavos ligoninėje gimusių kūdikių tėveliams, nesvarbu, kur jie gyventų ar deklaruotų savo gyvenamąją vietą.

260 views