Naujienos

Jonavoje dirbo Prezidentas G. Nausėda


Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, tęsdamas tradicines darbo dienas regionuose, su komanda dirbo Jonavos rajone. Šalies vadovas susitiko su vietos valdžia, su gimnazistais diskutavo pilietiškumo tema, dalyvavo Jonavos šeimų šventėje.

Vizitą Jonavoje šalies vadovas ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė pradėjo pagerbdami Jonavos krašto laisvės kovotojus, padėjo gėlių prie jiems skirto paminklo.

Susitikime su Jonavos rajono savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi ir jo politine komanda Prezidentas aptarė investicijas regione, sveikatos apsaugos įstaigų pertvarką, civilinės saugos finansavimą, kelių būklę ir kitus rajonui aktualius klausimus.

Vėliau šalies vadovas su Jonavos Jeronimo Ralio ir Senamiesčio gimnazijų vyresniųjų klasių mokiniais dalyvavo diskusijoje pilietiškumo tema, kurios metu kalbėjosi apie amžiaus įtaką pilietiškumui, vaikinų ir merginų šaukimą į privalomąją karinę tarnybą, dvigubos pilietybės klausimą.

Prezidentas taip pat dalyvavo Tarptautinei šeimos dienai skirtoje šventėje „Jonava – didelė šeima“. 

„Šeima yra ta vieta, kur mes pirmiausia susiduriame su meile, rūpesčiu ir palaikymu. Čia mes išmokstame svarbiausių gyvenimo pamokų, čia formuojasi mūsų vertybės ir požiūris į pasaulį. Šiandien Lietuvoje gyvena įvairaus dydžio ir sudėties šeimų. Šeimos su tėvais ir vaikais, vienišų tėvų šeimos, pagyvenusių žmonių šeimos. Visos jos yra svarbios ir vertingos“, – sakė šalies vadovas kreipdamasis į šventės dalyvius. 

Prezidento teigimu, turime siekti, kad Lietuva galėtų užtikrinti kokybiškų vaikų priežiūros, švietimo, sveikatos, kultūros ir socialinių paslaugų prieinamumą, kad kiekvienas galėtume didžiuodamiesi kurti, auginti ir stiprinti šeimą Lietuvoje.

Šventės metu įteikta padėka Vaidai ir Regimantui Tameliams, Jonavos rajono savivaldybės šeimai, kuri yra tapusi nuolankumo ir tikėjimo pavyzdžiu rajono bendruomenei. Prezidentas ir pirmoji ponia taip pat bendravo su šventėje dalyvavusiomis šeimomis, susipažino su savivaldybės teikiamomis paslaugomis.

Darbo dienos Jonavos rajone pabaigoje Prezidentas ir pirmoji ponia susitiko su vietos bendruomene. Sausakimšoje Jonavos kultūros centro salėje gyventojai šalies vadovui uždavė jiems rūpimus klausimus.

Pirmoji ponia tądien susitiko ir su Jonavos rajono TAU (trečiojo amžiaus universiteto) bei Jonavos Justino Vareikio progimnazijos bendruomenėmis.

Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius dėkoja LR Prezidentui už parodytą dėmesį Jonavos rajonui ir kartu – nuolatinę paramą ir pagalbą savivaldai, kuri buvo jaučiama visos kadencijos metu.

Ačiū jonaviečiams, kad taip gausiai dalyvavote renginiuose ir susitikimuose. Manau, buvo labai produktyvi ir naudinga diena, palietėme labai daug įvairių klausimų – nuo kelių ir gatvių būklės iki sveikatos apsaugos, švietimo, krašto gynybos. Su Prezidentu aptarėme mūsų ir valstybės pastangas pritraukti naujų investicijų į regionus.

Prezidentui žinoma informacija apie galimus pagrindinės akcininkės ketinimus parduoti Koncerno „Achemos grupė“ akcijas. Šalies vadovas patvirtino, kad kol kas tai – tik neoficiali informacija. Kartu patikino, kad šis klausimas aktualus ne tik dėl nacionalinio saugumo – nemažiau svarbu yra išsaugoti ir sukurti naujas darbo vietas, užtikrinti būtinas investicijas ir veiklos tęstinumą“, – sakė M. Sinkevičius.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos ir Jonavos r. savivaldybės info., A. Reipos nuotr.

68 views