Žmonės

Jonavietis Krapshtukas drebina Londono naktinius klubus


Aktyvus įvairių „MC Battle“ kovų dalyvis, rap, freestyle, grime, drill muzikos stilių atlikėjas KRP (Evaldas R. 33m.) scenoje visus stebina savo energija ir žodžių, ištartų per minutę, kiekiu. Iš Jonavos kilęs, šiuo metu Londone (UK) gyvenantis Krapshtukas Lietuvos publikai pristato naujausią savo kūrybos vaisių – energingą, house ir garage muzikos stilių kūrinį ir vaizdo klipą „Beast on the Bass“. 

Kurti eiliuotus tekstus KRP pradėjo dar būdamas 13-os metų. Jau paauglystėje, gimtajame mieste Jonavoje jis priklausė muzikos grupei „Mirazh Squad“ (2002m.). Savo dainose ši grupė kalbėjo apie aktualiausias socialines visuomenės problemas, jaunimo gyvenimą.

2007 m. šalyje kilus emigracijos vėjams, atlikėjas išvyko gyventi ir dirbti į Londoną (UK), kur pasikeitęs gyvenimo ritmas ir atstumas visiškai atskyrė ji nuo lietuviškos muzikos scenos. Tačiau kiekvieną kartą viešėdamas Lietuvoje nepraleisdavo progos dalyvauti renginiuose ir koncertuose visoje šalyje.

„Grįždavau į kasmetines reperių kovas „MC Battle“, nes tai buvo mano stiprioji pusė, daugiausia žmonių apie mane sužinojo iš šių kovų, labai daug jų esu dalyvavęs ir keletą laimėjau. Bet tai buvo freestyle – laisvas stilius, o asmeninė kūryba buvo sustojusi. 2018 m. vėl pradėjau daugiau kurti, įrašinėti garso įrašų studijose, filmuoti vaizdo klipus, ir tai mane gražino į vėžias, kadangi buvau labai pasiilgęs lietuviškos scenos“, – pasakojo atlikėjas.  

Pirmasis laimėtas _MC Battle. Jonava, 2003m.

2018 metų pabaigoje KRP kilo mintis Londone organizuoti Lietuvos reperių jungtinių koncertų ciklą „Lithuanian Flaiva“. Pasirodyti Londono naktiniuose klubuose buvo kviečiami repo, hip-hop, kitų artimų stilių atlikėjai iš Lietuvos

Lietuviškos eilės svetur

Vietoje nesėdintis KRP greitai įsiliejo į judrų Londono hip-hop kultūros gyvenimą. Aktyvus, energingas, organiškas atlikėjas neliko nepastebėtas aplinkinių ir greitai tapo kviečiamas dalyvauti vis daugiau renginių ir vakarėlių, pasirodyti koncertuose kartu su vietiniais atlikėjais.

„Atvirą mikrofoną“ (angl. – open mic) griebdavo į rankas gavęs bet kokią progą, tiesiog gatvėje tarp minios praeivių. KRP niekada nebandė prisitaikyti ir tarp kitataučių repuoja tik lietuvių kalba, ypač visuose open mic pasirodymuose.

„Anksčiau maniau, kad jeigu aš nerepuosiu angliškai, tai perspektyvos muzikoje bus kur kas mažesnės, bet dabar esu ganėtinai nustebęs, jog galiu būti tuo, kas esu, originaliai repuoti savo gimtąja kalba ir rodyti tai užsieniečiams“, – mintimis dalijosi Krapshtukas . 

Užsienio klausytojams pseudonimas Krapshtukas buvo per sudėtingas ištarti. Taigi jis tapo KRP arba Karšta Repo Patranka, kas dar tiksliau apibūdina energiją, kurią šis atlikėjas demonstruoja savo pasirodymuose.

Aštriais ir tiesmukais tekstais kūryboje kalbantis KRP savo vaizdo klipams renkasi įspūdingas filmavimo vietas, ryškius ir rinktinius aktorius, kuriais dažniausiai tampa geri bičiuliai, draugai bei kiti atlikėjai.

Beast on the Bass premjera

Šiandien Lietuvos publikai oficialiai pristatomas pats naujausias KRP kūrinys – „Beast On the Bass“. Jame atlikėjas stebina ir netgi šokiruoja lietuvių ir anglų kalbomis atliekamu tekstu ir nuo pat pirmojo smūgio sočiai pulsuojančiu boso linijos rifu. Vaizdo klipe gausu akinančiai spalvingų vaizdų iš naktinio klubo ir pačioje Londono centro širdyje, Piccadilly Circus, nufilmuotų triukšmingų, masinių scenų. 

Pagal „Muzika Visada“ pranešimą spaudai

1621 views