Sportas

Jonavietė atstovaus Lietuvai  Europos čempionate


Jonavos sporto visuomenę pasiekė dar viena džiugi žinia – Austėja Paškevičiūtė, Jonavos senamiesčio gimnazijos antrokė, gegužės 24-25 dienomis Kroatijos mieste Zagrebe atstovaus Lietuvos sportinių šokių federacijai Europos čempionate.

Pasaulio sportinių šokių federacija  (WDSF) Pasaulio ir Europos čempionatus organizuoja kiekvienais metais. Tačiau tik 2023 metais, išpopuliarėjus šokių šakoms Solo Latino ir Solo Standart ( šiems šokiams nereikia partnerio), priimtas sprendimas vykdyti ir penktosios – Solo Latino disciplinos čempionatus.

Pirmasis Lietuvoje Solo La čempionatas vyko 2023 metais. Jonavai atstovavusi Austėja Paškevičiūtė tapo Lietuvos čempione, o 2024 metais – vicečempione. Tokie aukšti pasiekimai ir nulėmė Lietuvos sportinių šokių federacijos sprendimą deleguoti Austėją į Europos čempionatą.

A. Paškevičiūtė iš savo bendraamžių išsiskiria neeiliniu darbštumu. Šokti Austėja pradėjo būdama penkerių. Pasak šokių klubo „Vėtra“ trenerių, tarptautinės kategorijos teisėjų, Dalios ir Michailo Ržeuskių, mergina stebina atsakingumu ir kryptingu tikslo siekimu.

Žinia, ši sporto šaka reikalauja intensyvių treniruočių, sportinės disciplinos, estetikos pojūčio. Per vienuolika aktyvaus sporto metų Austėja dalyvavo arti 100 varžybų. „Man pačiai šis skaičius įspūdingas, – juokiasi grakščioji šokėja. – Esu dėkinga tiek trenerei, tiek šeimai, kuri ištikimai lydi į visas varžybas ir džiaugiasi pasiekimais.”

Vis labiau populiarėjant Solo La šokiams, Austėja tarsi pavyzdys, kaip kruopščiu darbu galima pasiekti aukštų rezultatų ir tapti pirmąja solo šokėja jonaviete, atstovausiančia Lietuvai. Džiugu, kad klube „Vėtra“ tokio lygio pasiekimas nebe pirmas: teisę dalyvauti Europos čempionate buvo įgiję jonaviečiai Irma Ržeuskytė ir Tomas Uroška.

Klubo „Vėtra“ info. ir nuotr.

A. Paškevičiūtė | Klubo „Vėtra“ nuotr.
500 views