Kultūra

Jonaviečiai vasarą perskaitė tūkstančius knygų


Skaitymo skatinimo akcija „Vasara su knyga“ šiemet pasiekė skaitymo rekordą: šią vasarą perskaityta 137 220 knygų – kone trečdaliu daugiau nei pernai. Iš viso iššūkį įveikė beveik 22 700 mažų ir didelių skaitytojų.

Jonavos miesto ir rajono bibliotekose skaitymo skatinimo akcija taip pat sulaukė didesnio populiarumo nei praėjusiais metais: šiemet iššūkyje registravosi 1033 dalyviai, kartu įveikę per 4,2 tūkst. knygų. Tai – 150 daugiau skaitytojų ir 700 daugiau knygų nei 2021-ųjų vasarą.

Didėjantį iššūkio žinomumą patvirtina ne tik skaičiai, bet ir Jonavos viešosios bibliotekos atstovai. Jie prisimena, kad pirmaisiais akcijos „Vasara su knyga“ metais skaitytojus reikėjo kviesti ir raginti, o vėliau žmonės ėmė patys aktyviai domėtis iššūkiu.

„Dabar džiaugiamės skaitytojais, kurie kasmet nekantraudami laukia naujos skaitymo akcijos su užduotimis“, – pasakoja skaitytojus aptarnaujančios darbuotojos.

Iš penkių skaitymo iššūkio užduočių didžiausio susidomėjimo sulaukė Baltijos šalių autoriaus knyga ir knyga, kurios pavadinime yra tik vienas žodis.

„Per visus septynerius „Vasara su knyga“ metus buvo pačių įvairiausių užduočių. Tačiau nė viena nesukėlė tokios keistos reakcijos kaip „knyga, kurios pavadinime vienas žodis“. Turbūt dėl per didelės pasirinkimo laisvės tokią žmonėms išsirinkti buvo sunkiausia. Ir vaikams, ir paaugliams, ir suaugusiesiems. Buvo smagu stebėti jų klajones tarp lentynų, kol galutinai apsispręsdavo“, – įspūdžiais dalijasi Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos atstovai.

Skaitymo iššūkis suteikė galimybę atsigręžti ir į tėvų bei senelių vaikystėje mėgtas knygas, o pasisemti įkvėpimo skatino biografinės knygos.

„Kaip pastebėjome, vaikų mėgstamiausios knygos yra apie gyvūnus. Seneliams ir tėveliams ypač patiko užduotis „Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą“, nes jie galėjo pasiūlyti savo vaikystės knygas vaikams ir anūkams“, – pasakoja Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos atstovai.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai sako, kad didžiausias iššūkis dalyviams, ypač jaunesniems, buvo surasti biografinę knygą.  „Na, bet iššūkis ir yra, kad nėra labai lengva. Noras dalyvauti projekte buvo didesnis už iššūkius ir neleido pasiduoti.“

Populiariausių knygų dešimtukas

Geriausių skaitymo iššūkio dalyvių įvertintų knygų topo viršūnėje atsidūrė Anna Milbourne knyga „Sniegynai“, o populiarumu nepralenkiamas tapo Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“.

„Vasaros su knyga“ perskaitytų kūrinių TOP 10:

  • Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“,
  • Jacko Londono „Baltoji Iltis“,
  • Delios Owens „Ten, kur gieda vėžiai“,
  • Noros Ikstenos „Motinos pienas“,
  • Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorė“,
  • Anos Frank dienoraštis,
  • Justino Marcinkevičiaus „Grybų karas“,
  • Nicholo Evanso „Arklių užkalbėtojas“,
  • Vytės Nemunėlio „Meškiukas Rudnosiukas“,
  • Jono Biliūno „Kliudžiau“. 

 „Vasaros su knyga“ ir Jonavos viešosios bibliotekos info.

172 views