Naujienos

Jonavai – žaliausios savivaldybės apdovanojimas


Sekmadienį, minint Pasaulinę aplinkos dieną, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pirmą kartą įteikė apdovanojimus žaliausioms Lietuvos savivaldybėms – Vilniaus miesto, Druskininkų ir Jonavos rajono. Jos tapo šių metų Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo, kuris sudarytas pirmą kartą, lyderėmis.

Jonavos rajono savivaldybei daugiausiai nuveikti pavyko aplinkos kokybės, komforto, prevencijos bei statybų ir teritorijų planavimo srityse. Taip pat ji yra viena iš kelių šalies savivaldybių 2021 m. įsigijusių elektra varomą tarpmiestinį autobusą, daugiau informacijos apie tai čia.

Be to, Jonavos rajono savivaldybė yra viena iš dviejų savivaldybių Lietuvoje, priėmusi du Europos merų pakto įsipareigojimus – iki 2030 m. išmetamo CO2 kiekį sumažinti bent 40 proc., visų pirma užtikrindama, kad būtų efektyviau vartojama energija ir daugiau naudojama atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir didinti savo atsparumą klimato kaitos poveikiui imdamasi prisitaikymo prie klimato kaitos veiksmų. 

Europos merų paktas yra visos Europos Sąjungos iniciatyva, kviečianti imtis veiksmų klimato kaita švelninti ir kurti ekologiškesnę Europą.

Ši apdovanojimų iniciatyva yra skirta savivaldybių lyderystei aplinkosaugos srityje įvertinti ir pamatuoti. Reitingas sudarytas siekiant stiprinti savivaldybių konkurencingumą bei skatinti LR Vyriausybės programos nuostatų ir Žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą.

Reitingas vertina ne vien savivaldybių aplinkosauginius duomenis, tačiau ir aplinkosauginio sąmoningumo skatinimą jose. Jis sudarytas iš 56 kriterijų, kurie suskirstyti į 9 skirtingas aplinkosaugos tikslus apimančias sritis tokias kaip atliekų prevencijos ir tvarkymo, prisitaikymo prie klimato kaitos, perėjimo prie žiedinės ekonomikos, darnaus judumo, urbanizuotų teritorijų tvarumo, biologinės įvairovės, gyventojų aplinkosauginio sąmoningumo skatinimo.

Su Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingo 2022 m. rezultatais galite susipažinti čia. Interaktyvus rezultatų žemėlapis čia. 

Pagal AM info.

149 views