Naujienos

Jonava ruošiasi rūšiuoti maisto atliekas – statomi nauji konteineriai


Jonavoje įrengiami nauji pusiau požeminiai atliekų konteineriai, kuriuose bus atskirai rūšiuojamos maisto ir virtuvės atliekos, praneša savivaldybė.

Nuo 2024 m. Lietuvoje įsigalios ES direktyva, reikalaujanti iš bendro atliekų srauto atskirti maisto ir virtuvės atliekas, todėl atliekų tvarkytojai privalo tinkamai pasirengti maisto atliekų surinkimui. 

Jonava pirmoji iš Kauno regiono savivaldybių ėmė ruoštis maisto atliekų rūšiavimui – Aplinkos projektų valdymo agentūros ir rajono savivaldybės lėšomis mieste įrenginėjama maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimo sistema.

Šiemet bus sumontuota 30 naujų pusiau požeminių konteinerių, o per 2024-2025 m. planuojama tokius konteinerius įrengti prie visų daugiabučių.

Maisto atliekos – vertingas išteklius, iš jų gaminama žaliava biodujoms ir biodegalams.

Maisto ir virtuvės atliekų konteineriai išsiskirs rudos spalvos atliekų įmetimo angos dangčiais. Netrukus ant konteinerių atsiras daugiau informacijos apie rūšiavimą.  

Savivaldybė prašo gyventojų kol kas NEMESTI jokių atliekų į naujuosius konteinerius! Apie pradedamą maisto ir virtuvės atliekų rūšiavimą bus informuojama atskirais pranešimais.

131 views