Naujienos

Jonava laukia Vyriausybės sprendimo dėl aplinkkelio


Jonavos gyventojai daugiau nei 10 metų laukia Vyriausybės sprendimo tiesti aplinkkelį magistralėje A6 Kaunas-Zarasai-Daugpilis, kuris išvaduotų vairuotojus nuo milžiniškų spūsčių. Valstybė jau išleido šimtus tūkstančių eurų išpirkdama aplinkkeliui reikalingus sklypus, tačiau darbai šiame vidurio Lietuvos mieste niekaip neprasideda.

„Mes savo miestą kartais pristatome kaip 7 minučių miestą, nes visą Jonavą galima patogiai pervažiuoti vos per 7 minutes. Tačiau tik ne žiedinę sankryžą piko metu, kurioje susitinka ir A6 keliu važiuojantys pro Jonavą tolyn, ir vietos gyventojai. Šiltą vasaros savaitgalį čia galite užtrukti iki kelių valandų, jeigu, tarkime, važiuosite iš Kauno į Zarasus arba Molėtus”, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Meras paaiškina, kad Jonavos savivaldybė senai būtų pati pertvarkiusi nelemtą sankryžą, tačiau to daryti neturi teisės – magistralinis kelias A6 yra valstybinės reikšmės. Tai – vienas svarbiausių ir intensyviausių kelių šalyje. Toks pats, kaip Vilnių, Kauną ir Klaipėdą jungiantis A1 ar A2 tarp Vilniaus ir Panevėžio.

Žadėjo aplinkkelį

Jonaviškiai skaičiuoja daugiau nei 10 metų nuo to laiko, kai mieste pradėta kalbėti apie pietrytinį aplinkkelį. Juo būtų nukreiptas visas tranzitinis transportas, važiuojantis Kauno – Zarasų, Daugpilio ir Daugpilio, Zarasų – Kauno kryptimis.

Buvo atliktas poveikio aplinkai vertinimas, parengtas specialusis planas, vyko žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūros. Už aplinkkeliui tiesti ir jo jungiamiesiems keliams įrengti paimtą privačią žemę valstybė savininkams jau sumokėjo apie 250 tūkst. eurų. Savo sklypus buvo priversti parduoti daugiau kaip 100 žmonių. Ne visi sutiko su valstybės pasiūlyta kaina, todėl žemės perėmimas buvo sprendžiamas teisme.

Tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pernai nurodė, kad minėtas kelias tiesiamas nebus, o jei darbai ir bus vykdomi, tai tik po neterminuoto laikotarpio.

Visgi, šiemet jonaviškiams vėl sužibo viltis, kai Jonavoje iš pradžių apsilankė LAKD vadovybė, o vėliau atvyko ir premjeras Saulius Skvernelis. Balandžio mėnesį jis pažadėjo, kad Vyriausybė sprendimą dėl Jonavos aplinkkelio priims dar šiais metais.

„Svarbu pažymėti, kad tai nėra tik Jonavai reikalingas aplinkkelis, tai yra valstybinės reikšmės kelias. Be to, visi paruošiamieji darbai atlikti, valstybė jau investavo daug pinigų, išpirko gyventojų žemę, o projektas toliau dūla stalčiuose. Manau, metas Vyriausybei pagaliau priimti sprendimą ir jį paskelbti žmonėms”, – sako M. Sinkevičius.

677 views