Naujienos

Istorikas V.Dolinskas: Jonava iliustruoja Lietuvą


Antradienį Jonavoje lankėsi LRT laida „Laba diena, Lietuva“, kuri parodė reportažą apie įvairias istorines epochas atspindinčią Skarulių Šv. Onos bažnyčią ir kitą kultūrinį bei istorinį paveldą Jonavoje.

Apie Jonavos istoriją, jos architektūrą ir savo vaikystės prisiminimus, keliones šlapiomis kojomis į mokyklą ar gautą kuolą, grįžęs į gimtąjį miestą pasakojo Iš Jonavos kilęs Valdovų rūmų vadovas, istorikas Vydas Dolinskas.

Jo teigimu, Jonava – tai niekuo nuo kitų miestų nesiskirianti vietovė, turinti tiek pat kultūrinių vertybių, reikšmingų visai Lietuvai, kiek ir bet kuri kita. Nors paskutiniais dešimtmečiais pramoninės gyvenvietės ritmą diktuojanti „Achema“ gali sudaryti kitokį įspūdį, tačiau faktas išlieka – Jonava savyje talpina daugybę lietuviško istorinio paveldo.

Dalis LRT reportažo patalpinta ir į specialų Skarulių Šv. Onos bažnyčios 400 metų jubiliejui skirtą Jonavos NAUJIENŲ media projektą skaruliubaznycia.lt, kuriame rasite visas jubiliejui skirtas naujienas ir renginių programą, skaruliečių bendruomenės pasakojimus, bažnyčios nuotraukas.

LRT laidoje taip pat rodytas reportažas iš Ruklos miestelio, kuriame savo ateitį kurti pasirenka vis daugiau Lietuvos ir užsienio piliečių. Laidoje savo istoriją pasakojo Rukloje 6-erius metus gyvenantis vertėjas Hicham Ibrahim.

485 views