Verslas

„Iremas“ investuos į plėtrą: prioritetas – užsienio rinkos


Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti inžinerines paslaugas teikianti UAB „Iremas“ šiemet planuoja iki milijono eurų siekiančias investicijas. Tarp didžiausių įmonės prioritetų išlieka veiklos efektyvumo didinimas, plėtra užsienio rinkose.

„Šiais metais į plėtrą ir bazių atnaujinimą numatome investuoti iki milijono eurų.  Planuojame įsigyti naujus CNC apdirbimo centrus. Tai leis dirbti su didesnių gabaritų gaminiais. Taip norime stiprinti šią veiklos sritį.  Numatome atnaujinti gamybinę bazę, vykdome vidinius pokyčius, kad galėtume dirbti efektyviau“, – pasakojo įmonės vadovas Edmundas Damaševičius.

Efektyvesnis darbas, anot įmonės vadovo, praeitais metais leido išlaikyti panašų pajamų lygį, kaip ir 2019 metais, tačiau pelningumą augino 30 proc.

„Viena iš prioritetinių krypčių išlieka eksportas. Pastaraisiais metais vykdėme nuoseklią gamybos ir paslaugų plėtrą, nukreiptą į eksportą, naujas rinkas. Per tris metus eksporto paslaugos augo 40 proc. Džiugu, kad užsienio partneriai vis labiau vertina Lietuvos specialistus. Štai ir šiuos metus pradėjome statybų darbais vienoje iš Suomijos kogeneracinių jėgainių“, – kalbėjo E. Damaševičius.

Pasak įmonės vadovo, pandemijos įtaka vis dar jaučiama dėl apriboto keliavimo tarp šalių, pastebimas partnerių investicijų sulėtėjimas.

„COVID-19 situacija kardinalių pokyčių neatnešė. Gal kiek mažiau gauname užklausų iš naujų ir esamų užsakovų. Tokiu neapibrėžtu metu užsakovai prieš priimdami sprendimus viską atidžiau pasveria. Jaučiasi, kad įmonės pristabdžiusios savo investicijas, jas perkelia vėlesniam laikotarpiui. Pandemijos situacija skirtingose šalyse yra nevienoda, tad bent kol kas yra apribotas darbo jėgos judėjimas naujiems projektams užsienyje“, – teigė E. Damaševičius.

Įmonės vadovas pridūrė, kad dėl pandemijos tenka patirti papildomas išlaidas personalo testavimams, darbuotojų saviizoliacijai dirbant užsienio šalyse. Pandemija taip pat apsunkina naujų kontaktų užmezgimą.

„Dėl pandemijos daug pramonės sektoriaus verslo parodų ir susitikimų perkelta į virtualią erdvę. Tai naujas iššūkis, prie kurio turime prisiderinti. Tampa sudėtingiau užmegzti naujas pažintis, susirasti naujų partnerių ir užsakovų“, – kalbėjo įmonės vadovas.

UAB „Iremas“ yra viena didžiausių inžinerines paslaugas teikiančių bendrovių Lietuvoje. Įmonėje dirba beveik 600 darbuotojų, jos padaliniai išsidėstę Jonavoje, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

UAB koncerno ACHEMOS GRUPĖ info.

297 views