I lyga: strateginis pranašumas jau ne lyderių rankose

Galingu spurtu Pirmos lygos turnyrą pradėjusi „Jonava“, jam persiritus į antrąją pusę vis dažniau kliūna už barjerų, o ją persekiojantys „Šiauliai“ tarsi pajuto antrą kvėpavimą. 19-asis turas netapo išimtimi.

Kai 11-oji lygos komanda atima taškų iš pirmosios, kitaip nei sensacija to nepavadinsi. Tačiau Vilniaus „Riterių“ B lygiosios 3:3 namuose su „Jonava“ neturėtų stebinti. Akistatai su turnyro lydere šeimininkai pasitelkė būrį žaidėjų iš A lygos.

Tuo tarpu jonaviečiai savo gretose neturėjo rezultatyviausio Pirmos lygos futbolininko Mariaus Ganusausko ir dėl raudonosios kortelės mačą praleidusio vieno pagrindinių saugų Almanto Vansevičiaus.

Kaip pasikinkė, taip ir išjojo – „riteriai“ nuo pat pradžių perėmė mūšio gijas į savo rankas ir jau 21 min. išlindo į priekį. Svečiai atsitiesė tuoj po pertraukos, bet greit praleido vėl – 11 m baudinį realizavo Ernestas Andriušis.

Netrukus per tris minutes į šeimininkų vartus buvo paskirti net du 11 m baudiniai. Pirmuoju atveju, 68 min. „Jonavos“ veteranas Tadas Eliošius nepergudravo Luko Paukštės, o už dviejų min. jau pasitaisė – 2:2.

Vilniečiai atsikirto Dominyko Kodzio dūriu (3:2). Jonaviečiai, kaip ir 17-ojo turo akistatoje su Gargždų „Banga“ B, už lygiąsias turėtų dėkoti Filipui Halgošui. 23 metų slovakas likus dešimčiai min. nuostabiu smūgiu užfiksavo galutinį rezultatą – 3:3.

„Pamatėme rimtą vilniečių sudėtį, tad pradėjome atsargiai. Norėjome ramiai apsiprasti, bet praleidome kuriozišką įvartį. Antrajame kėlinyje metėmės į ataką, perėmėme iniciatyvą ir momentų atsirado daugiau. Vis dėlto iškovoti tašką išvykoje nėra blogai“, – tikino „Jonavos“ vairininkas Eisvinas Utyra.

Jonaviečiai su 50 taškų lieka viršūnėje, bet strateginį pranašumą jau perėmė „Šiauliai“. Mindaugo Čepo auklėtiniai namuose 4:0 nepaliko šansų Vilniaus BFA ir su 49 taškais dar turi vieną susitikimą atsargoje.