Naujienos

Į Jonavos kelius išriedės ūkininkų traktoriai


Lapkričio 26 d., nuo 11 val., apie pusė šimto traktorių važinės Jonavos keliais. Jonavos rajono ūkininkai taip nusprendė prisidėti prie visoje šalyje rengiamos protesto akcijos prieš Lietuvos valdžios institucijų vykdomą žemės ūkio politiką.

Akciją Jonavoje vykdo Jonavos ūkininkų sąjunga. Jonavos rajono savivaldybė pirmadienį išdavė leidimą ūkininkų renginiui organizuoti, teigiama savivaldybės pranešime.

Traktorių kolona pajudės iš Gudžionių kaimo (degalinė BP) ir Jonavos keliais pasieks susirinkimo vietą Fabriko gatvėje, ūkininkų turguje. Traktorių kolona iš pradžių judės A6 kelio ruožu iki Maximos žiedo, apsisuks ir sugrįš atgal. Tada traktoriai judės Basanavičiaus, Lietavos, Žeimių, Ąžuolų ir Fabriko gatvėmis.

Praėjusią savaitę savivaldybėje susirinkę ūkininkai akcentavo, kad protesto akcija nėra nukreipta prieš savivaldybę ar Jonavos gyventojus. Ūkininkai protestuoja prieš Vyriausybės siūlymus kitais metais taikyti didesnius individualios veiklos mokesčius, didinti kuro kainas.

Pirmoji akcijos dalis „Žaliasis kryžius“ vyksta nuo lapkričio pradžios. Ūkininkai savo laukuose stato žalius kryžius, kurie, anot akcijos rengėjų, simbolizuoja ne tik derlingą dirvožemį, sveiką aplinką, sveiką ir skanų maistą, bet ir atspindi Lietuvos žemdirbių diskriminaciją Europos Sąjungoje, žemdirbių ir visuomenės supriešinimą.

Antroji akcijos dalis „Traktoriai“ visoje Lietuvoje vyks lapkričio 26-ąją. Nesulaukę valdžios reakcijos, gruodžio mėnesio pradžioje visos Lietuvos ūkininkai traktoriais žada keliauti į Vilnių.

comments icon0 comments
0 notes
489 views