Savivaldybė

Gyventojams pristatoma savivaldybės veiklos ataskaita


Jonavos rajono savivaldybė gyventojams pristato savo veiklos ataskaitą, kuri apima visus keturis pastarosios kadencijos metus. Ataskaitoje pateikiami svarbiausi Jonavos rajone įgyvendinti projektai ir atlikti darbai per 2019 – 2022 m.

„Prieš ketverius metus pradėjusi dirbti Jonavos rajono savivaldybės taryba ir aš, Jūsų išrinktas meras, netrukus baigsime šią kadenciją. Ketveri metai buvo kupini iššūkių ir naujų išbandymų, tačiau kartu – ir naujų galimybių, kurias stengėmės maksimaliai išnaudoti, – leidinio įžangoje sako rajono meras Mindaugas Sinkevičius. – Manau, kad Jonava pademonstravo gebėjimą puikiai susidoroti su visais iššūkiais, o dažnu atveju tapome pavyzdžiu kaimynams“.

Pirmaisiais veiklos metais rajono taryba patvirtino labai aiškią Jonavos ateities viziją ir ėmėsi pirmųjų projektų. Tačiau jau 2020 m. pradžioje visą pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija ir dėl jos prasidėjęs karantinas sujaukė įprastą gyvenimo ritmą.

Nepaisant didelių išlaidų ir biudžeto nuostolių, pandemijos metais savivaldybė rado galimybių pagerinti Jonavos rajono socialinių paslaugų įstaigų infrastruktūrą, atnaujinti inventorių, automobilių parkus. Daug investicijų skirta švietimo įstaigų atnaujinimui. 

Aktyviu politiniu darbu pavyko pritraukti valstybės investicijų programos lėšų daug daugiau, nei kada nors Jonavos istorijoje. Todėl 2020 m. pasižymėjo ypatinga naujų infrastruktūros objektų gausa. Prasidėjo baseino statybos.

Pandemija nesutrukdė Jonavos rajone užbaigti ne vieną svarbų projektą, tęsti ir pradėti naujus darbus.

Buvo atidarytas įspūdingos architektūros pėsčiųjų-dviračių tiltas per Žeimių gatvę, įsigytas pirmasis elektra varomas autobusas. Jonava pateko į penketuką savivaldybių, turinčių puikiai išplėtotą dviračių takų tinklą.

2021 m. Jonavoje baigtas atnaujinti centrinis miesto stadionas, Joninių slėnyje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas kalnų dviračių parkas Lietuvoje.

Praėjusias metais savivaldybė ypač daug dėmesio ir investicijų skyrė Jonavos ligoninei, kuriai buvo iškilusi grėsmė smarkiai sumažinti savo paslaugų spektrą. Pavyko ne tik išsaugoti visas čia teikiamas paslaugas, bet ir pasiekti penkiolikos metų gimdymo rekordą – Jonavos ligoninėje per metus gimė 418 vaikų.

„Šie ketveri metai buvo skirti ir jonaviečių tapatybės stiprinimui, identiteto išgryninimui. Pradėjome ieškoti kūrybinių sprendimų Jonavos ženklui, o baigėme unikalaus produkto – programėlės JONAVA sukūrimu. Visa tai tam, kad mūsų krašto gyventojų tapatinimasis su savo rajonu stiprėtų, jis taptų aktyviu viešųjų paslaugų naudotoju“, – sako mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Jonavos rajono savivaldybės veiklos ataskaita išleista knygelės formatu ir nemokamai dalinama jonaviečiams – leidinys netrukus pasieks gyventojų pašto dėžutes.

Ataskaitą taip pat galima rasti ir paskaityti internete, savivaldybės svetainėje jonava.lt.

Jonavos raj. savivaldybės info.

100 views