Naujienos

Gripo epidemija – kaip prevencija nuo koronaviruso


Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius savivaldybės teritorijoje paskelbė gripo epidemiją, kaip prevencinę priemonę apsisaugoti nuo koronaviruso COVID-19 plitimo. Taip elgtis visoms šalies savivaldybėms nurodė LR Sveikatos apsaugos ministras ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Paskelbus epidemiją, Jonavos rajono savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, globos, švietimo ir kitoms įstaigoms, kur yra gydomi ar slaugomi rizikos grupių asmenys, nurodyta savo veiklą organizuoti vadovaujantis Gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcinių epidemiologinės priežiūros ir prevencijos priemonių planais.

Renginių organizatoriams organizuojant masinius renginius nurodyta vadovautis įsakymu „Dėl masinių renginių ribojimo Jonavos rajono savivaldybėje“. Šiuo įsakymu rekomenduojama atšaukti arba nukelti vėlesniam laikui visus masinius renginius – renginių organizatoriams sprendimą dėl masino renginio ribojimo kiekvienu atveju priimti atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką (renginys vyksta uždarose patalpose ar lauke, ar bus artimas sąlytis tarp renginio dalyvių, ar dalyviai atvyksta iš koronaviruso paveiktų teritorijų).

Jei renginiai neribojami, renginių organizatoriai turėtų informuoti visus renginių lankytojus, kad nevyktų į renginį, jei jiems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai ir sudaryti sąlygas tinkamai rankų higienai – užtikrinti galimybes plauti rankas su vandeniu bei muilu ir įtrinti rankų dezinfekciniu skysčiu.

Kaip skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, bendras sergamumo gripu ir  ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis Lietuvoje vasario 24 d. –kovo 1 d. siekė 77,0 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Kauno apskrityje šis rodiklis siekė 84,8.

Gripo epidemija paprastai skelbiama, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis viršija 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę.

Jonavos r. savivaldybės info.

1044 views