Naujienos

Galimybių pasai jau išduodami daugiau nei 700-tyje šalies vaistinių


Per 700 vaistinių, priklausančių „Benu“, „Eurovaistinės“, „Gintarinės vaistinės“ ir „Norfos vaistinės“ tinklams, nuo ketvirtadienio nemokamai išduoda galimybių pasus jų pageidaujantiems gyventojams.

Ši paslauga pradėta teikti Registrų centrui ir Lietuvos vaistinių asociacijai priklausančioms vaistinėms įdiegus reikalingus techninius sprendimus, teigiama asociacijos pranešime.

„Šalies institucijoms ieškant sprendimų dėl galimybių pasų išdavimo tinklo plėtros, nusprendėme nelikti nuošalyje. Juolab kad daugeliui gyventojų neturėtų kilti didelių sunkumų atvykti galimybių paso į artimiausią vaistinę – Lietuvoje vaistinių prieinamumas yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, 100 000 šalies gyventojų tenka net 48 vaistinės“, – sako Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Galimybių paso pageidaujantys gyventojai vaistinės darbuotojui turės pateikti asmens dokumentą. Norint atsiimti galimybių pasą už kitą asmenį, į vaistinę reikia atsinešti paprastą asmens rašytinį prašymą bei pateikti prašančio ir atsiimančio gyventojo asmens dokumentus.

Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė sako, kad sklandaus bendradarbiavimo su Lietuvos vaistinių asociacija dėka pavyko operatyviai sudaryti sąlygas išplėsti galimybių paso distribucijos tinklą.

„Iki šiol asmenims, neturintiems ir nesinaudojantiems elektroninėmis tapatybės atpažinimo priemonėms, galimybių pasai buvo išduodami fiziniuose Registrų centro klientų aptarnavimo padaliniuose, juos taip pat jau kurį laiką dalina ir mobili Registrų centro komanda.

Matant išaugusį susidomėjimą atsirado ir poreikis išplėsti vietų, kuriose asmenys gali gauti atspausdintą galimybių pasą, skaičių, todėl esame dėkingi už glaudų ir geranorišką bendradarbiavimą su Lietuvos vaistinių asociacija. Sudarytos sutartys ir rasti technologiniai sprendimai nuo šiol leis gyventojams galimybių pasą gauti ir vaistinėse“, – sako D. Vilytė.

Pasak K. Nemaniūtės-Gagės, kiti vaistinių tinklai bei mažesnės vaistinės taip pat yra kviečiami jungtis prie iniciatyvos išduodant gyventojams galimybių pasus: „Tikimės, kad artimiausiu metu ši paslauga bus teikiama daugiau nei 1000-tyje šalies vaistinių”.

 

228 views