Kultūra

G.Kanovičius reikalauja Maskvoje nerodyti jo kūrybos


Žymus litvakų rašytojas, Jonavos garbės pilietis Grigorijus Kanovičius reikalauja, kad Rusijoje nebūtų rodomi spektakliai pagal jo romaną „Nusišypsok mums, Viešpatie“.

Apie tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė rašytojo sūnus Sergejus Kanovičius. „Nereikia, kad Jis šypsotųsi tiems, kas yra šėtono vaikai”, – rašo S. Kanovičius ir viešina tėvo išsiųstą laišką Maskvos Vachtangovo teatrui.

„Maskvos E. Vachtangovo teatrui:

Atviras Laiškas

Nesenai aš buvau informuotas, kad naujame Jūsų teatro sezone yra numatyta rodyti spektaklį pagal mano romanus „Nusišypsok mums, Viešpatie”.

Visa mano kūryba skirta pagarbai žmogui, gėriui, nugalinčiam blogį. Aš nematau jokių galimybių, kad mano kūryba ir mano vardas būtų naudojami šalyje, kuri pradėjo karą su Ukraina, todėl kategoriškai reikalauju pašalinti iš E. Vachtangovo teatro repertuaro spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie”.

Atsisakius tą padaryti, reikalauju man skirtą autorinį užmokestį pervesti į United24 organizacijos sąskaitą https://u24.gov.ua/„.

Maskvos Vachtangovo teatras, kaip matyti iš repertuaro, spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie” planuoja rodyti pagrindinėje scenoje rugsėjo 22 d. ir spalio 8 d.

192 views