Naujienos

E. Sabutis siūlo mažinti PVM maisto produktams


Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio iniciatyva įregistruotos įstatymo pataisos, kuriomis siūloma nuo 2022 m. nustatyti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą būtiniausiems maisto produktams, praneša Seimo kanceliarija.

Seimo nario E. Sabučio pateiktame Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo projekte taip pat nustatomas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas maitinimo ir gėrimų teikimo paslaugoms, išskyrus prekybą alkoholiniais gėrimais.

Teisės aktų pakeitimus registravęs parlamentaras skaičiuoja, kad tokiu būdu pagrindinių maisto produktų kainos mažėtų apie 8 proc.

Dėl didesnio vartojimo ir mažesnio iš kaimyninių šalių įvežamų prekių esą didėtų maisto produktų apyvarta, daugiau lėšų būtų investuojama į gamybą ir būtų galima tikėtis didesnio konkurencingumo bendroje Europos Sąjungos vidaus rinkoje.

„Būtina atsižvelgti į dabartinę situaciją – koronaviruso krizės akivaizdoje ir dėl pandemijos kasdien keliamų finansinių sunkumų gyventojams – būtiniausių maisto produktų kainų sumažinimas bent iš dalies padėtų išspręsti pinigines problemas“, – teigė Seimo narys E. Sabutis.

Prieš dvejus metus Vyriausybė nepritarė panašiam kitų parlamentarų siūlymui nustatyti 9 proc. PVM lengvatą maisto produktams.

Finansų ministerija tuomet argumentavo tuo, kad lengvata maisto kainų nesumažintų, o valstybės biudžetas per metus netektų beveik trečdalio milijardo eurų pajamų.

Buvo skaičiuojama, kad norint kompensuoti tokio dydžio pajamų netekimą, maisto produktų vartojimas turėtų padidėti bent du kartus, o tai nėra tikėtina.

165 views