Kultūra

Duris atvėrė atnaujinta Rimkų biblioteka


(Į)ženk ir atrasi – skambiu šūkiu po daugiau nei pusmetį trukusių renovacijos darbų duris atvėrė atnaujinta ir moderni Rimkų biblioteka. Skaitytojai čia ras ne tik naujų knygų labirintus, bet ir modernias erdves bei paslaugas, kurias atidarymo metu svečiams pristatė Jonavos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Skirmutė Gajauskaitė.

Skaitytojams pristatytos ne tik atnaujintos erdvios, modernios patalpos, nauja vaizdo ir garso, kompiuterinė įranga, bet ir draugiška aplinkai idėja – Rimkų biblioteka kviečia kartu leistis ieškoti netikėtų atradimų ir vis dažniau stabtelėti bei susimąstyti, kaip savo kasdieniais veiksmais galime padėti žemei ir mus supančiai aplinkai.

Pasak direktorės, atnaujinta biblioteka skatins bendruomenių susibūrimą. Bibliotekos funkcijos išties išsiplėtė, tad bus įtraukta daugiau laisvalaikio užimtumo veiklų šeimoms ir vaikams, susijusių su edukacija bei naujausiomis technologijomis.

Atsiveria naujos erdvės, pritaikytos ir naujajai skaitytojų kartai – galima ne tik skaityti knygas, ieškoti informacijos duomenų bazėse, bet ir naudotis kompiuteriais, žaisti žaidimus, dalyvauti edukacijose bei  dirbtuvėse.

Aplinka – draugiška gyvūnams, o mažiesiems skaitytojams jau gerai pažįstami triušiukė Bitė ir jūrų kiaulytė Kaštonas pagaliau grįžo į savo jaukius namus spalvingoje mažųjų erdvėje.

Naujiena bibliotekoje – Aklųjų ir silpnaregių erdvė, kurioje pastatyta moderni įranga. Spalio pradžioje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos aklųjų biblioteka atveria didesnes galimybes leidinių akliesiems bei silpnaregiams pasiekiamumui, esant poreikiui specialūs leidiniai bus pristatyti skaitytojams į namus.

Patekimas į biblioteką, jos erdvės ir sanitarinės patalpos pritaikytos neįgaliesiems bei mažamečius vaikus auginantiems tėvams, taip pat skaitytojams, atvykstantiems su paspirtukais, dviračiais ar kitomis judėjimo priemonėmis.

Lankytojų patogumui – ​leidinius bet kuriuo paros metu bus galima grąžinti ir savitarnos įrenginiu prie pagrindinio įėjimo.

Ekologinių idėjų vystymas Rimkų bibliotekoje – vienas pagrindinių siekių. Atidarymo proga lankytojai kviečiami atrasti eksponuojamus iš antrinių žaliavų ar nebenaudojamų daiktų sukurtus meno kūrinius. Jie išvys ne tik Jonavos kūrėjų (Vladimiro Nikonovo, Andriaus Šukučio, Česlovo Časo) darbus, bet ir dizainerės Deimantės Malūnavičiūtės kėdę-lagaminą „LA.GĖ.DĖ.“, kuri ES žaliojo dizaino konkurse pelnė I-ąją vietą ir iš beržo šaknies pagamintą stalą, sukurtą kartu su Donatu Šopiu.

Bibliotekos remontui lėšas skyrė Jonavos rajono savivaldybė.

Rimkų bibliotekoje lankytojai bus aptarnaujami darbo dienomis 10.00 – 18.00 val., šeštadienį 10.00 – 16.00 val., sekmadienį biblioteka nedirbs. Įstaigoje laikomasi visų privalomų rekomendacijų dėl Covid-19, skelbiamų Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro nutarimuose.

Jonavos viešosios bibliotekos info. 

1067 views