Verslas

Didmaišių gamintojų dėmesys – tvarumui ir gamybos užtikrinimui


Pandemijos įtaka gamybos tęstinumui, augantis dėmesys žaliavų perdirbimui ir besikeičiančios importo sąlygos. Tai klausimai, kylantys ne vienam gamybos sektoriuje veikiančiam verslui. Didžiausios didmaišių gamintojos Lietuvoje UAB „Achempak“ generalinis direktorius Tomas Krejaras dalinasi šių metų iššūkiais ir rinkos tendencijomis. 

Anot T. Krejaro, Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse vis labiau jaučiamas sujudimas dėl žiedinės ekonomikos keliamų reikalavimų įgyvendinimo, kasmet daugiau dėmesio skiriama žaliavų perdirbimui, rūšiavimui.

„Vartotojams tampa vis svarbiau, kad pakuotė būtų pagaminta iš tokių žaliavų, kurios po pirminio panaudojimo galėtų būti perdirbamos. Jaučiamas susidomėjimas ir pakuotėmis, pagamintomis iš perdirbtų žaliavų. Tai kryptis, kuria ir toliau bus einama.

Lietuvoje tendencijos nesiskiria – ilgą laiką dirbame su perdirbimui tinkamais gaminiais, rūšiuojame antrines žaliavas. Manau, kiekvienas turime susimąstyti apie tvarumą ir kasdieniame gyvenime“, – kalbėjo UAB „Achempak“ generalinis direktorius Tomas Krejaras.

Minėdamas didmaišių sektoriaus iššūkius, T. Krejaras išskyrė besikeičiančias importo sąlygas bei žaliavų kainų pokyčius.

„Mūsų sričiai nemažai įtakos turės besikeičiančios sąlygos prekių importui iš Azijos šalių, dėl mažėjančių laivybos pajėgumų. Ženkliai augant transportavimo kaštams, tai gali būti šansas vietiniams verslams. Taip pat visame pasaulyje brangstant žaliavoms, tai neišvengiamai atsilieps ir produkcijos kainoms. Turime peržvelgti procesus ir ieškoti vietų, kur galime dirbti efektyviau“, – kalbėjo „Achempak“ vadovas.

Achempak nuotr.

Įmonės vadovas teigia, kad šiais metais daug dėmesio planuoja skirti kokybei.

„Manau, 2021 bus tie metai, kai gamyba turės atsisukti ne tik į efektyvumą, bet ir kokybės didinimą. Pateikdami klientams aukštos kokybės produktą, galime būti pranašesni už gamintojus iš Rytų. Įmonėje šiais metais investuosime į kokybės kontrolę – planuojame įsigyti laboratorinę įrangą, kuria galėtume geriau kontroliuoti polietileno plėvelės kokybę“, – kalbėjo įmonės vadovas.

Įmonė taip pat planuoja pradėti eksploatuoti didmaišių rulonavimo įrenginį – taip bus sudaroma galimybė klientams diegti automatinio didmaišių fasavimo sprendimus. Įmonės vadovas teigia, kad tai ypač aktualu didiesiems užsakovams Lietuvoje, toks sprendimas jau ilgą laiką naudojamas Skandinavijos šalyse.

Pasak T. Krejaro, nemažai daliai gamybos bendrovių susiduriant su jų kolektyvuose pasireiškusiais COVID-19 viruso atvejais, ribojamos paslaugų suteikimo apimtys, gamybos pajėgumai.

„Ir toliau vienas pagrindinių uždavinių – užtikrinti gamybos tęstinumą ir darbuotojų sveikatos saugumą. Gamyboje yra kiek kitaip – negalime organizuoti nuotolinio darbo. Turime organizuoti  darbą, kad pamainomis dirbantys kolegos nesusitiktų, nuolat dezinfekuoti patalpas, testuoti  darbuotojus. Praėjusiais metais dėjome daug pastangų, kad galėtume apsaugoti darbuotojus, šiais metais tai tęsiame. Didmaišių rinkoje poreikis nemažėja, tad užtikrinti nepertraukiamą gamybą yra labai svarbu“, – teigė įmonės vadovas.

Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti UAB „Achempak“ yra didžiausia didmaišių, skirtų produkcijos pakavimui, transportavimui bei sandėliavimui, gamintoja šalyje. Bendrovės gaminama produkcija parduodama Lietuvoje bei eksportuojama į Latviją, Estiją, Prancūziją, Jungtinę Karalystę bei kitas  Europos ir Rytų šalis.

Koncerno „Achemos grupė“ info.

674 views