Naujienos

Dezinfekuojami Jonavos autobusai, rekomenduoja ir taksi vežėjams


Reaguodama į Lietuvoje paskelbtą ekstremalią situaciją, UAB „Jonavos autobusai“ ėmėsi visų prevencinių veiksmų viruso plitimui užkirsti. Savivaldybė rekomenduoja dezinfekuoti automobilius ir kitiems vežėjams.

Nuo antradienio visus autobusus dezinfekuoja valytojų brigada, praneša UAB „Jonavos autobusai“. Kai autobusai įvažiuoja į autobusų stotį ir išleidžia keleivius, transporto priemonės operatyviai valomos ir į miestą bei priemiestį vykstančius keleivius jau pasitinka dezinfekuotos.

Naudojant valymo ir dezinfekavimo priemones kasdien nuvalomi visi paviršiai, su kuriais kontaktuoja keleivių rankos – turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai, langų rėmai.

Taip pat autobusų stotyje kleiviams ir viešojo transporto vairuotojams platinamos rekomendacijos kaip saugotis nuo virusų, užtikrinti asmeninę higieną, rūpintis savimi ir aplinkiniais.

UAB „Jonavos autobusai“ turi įsigiję įvairių dezinfekcinių priemonių – rankų ir paviršių valymo skysčių, respiratorių, akinių, vienkartinių pirštinių, šluosčių. Dėl šių priemonių naudojimo kiekvienas atsakingas darbuotojas instruktuojamas, taip pat visiems darbuotojams nuolat akcentuojama paviršių dezinfekavimo ir vėdinimo svarba.

Anot pranešimo, net ir nesant ekstremalių situacijų, autobusų parke įprastai taikomos keturios autobusų valymo rūšys: kasdienis, periodinis, generalinis viso autobuso plovimas ir sėdynių plovimas.

Rekomendacija vežėjams

Jonavos rajono savivaldybės administracija vežėjams, teikiantiems keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą ir taksi paslaugas rekomenduoja imtis visų įmanomų priemonių priešvirusinei dezinfekcijai, siekiant užtikrinti transporto priemonių ir jų salono švarą.

Transporto priemonių priešvirusinei dezinfekcijai naudojamos Lietuvoje registruotos cheminės dezinfekcijos medžiagos. Vežėjams rekomenduojama naudoti rankų dezinfekcinį skystį, dezinfekcines servetėles, dažniau valyti savo darbo vietos paviršius, rankas, taip užtikrinant higieną.

Taip pat dezinfekuoti vidines ir išorines automobilio durelių rankenas, kurias galėjo liesti keleivis.

Tinkamas dezinfekcinių priemonių naudojimas nužudo daugumą mikroorganizmų ant rankų ir užkerta kelią ligoms plisti.

Rekomenduojamas naudoti ne mažesnės nei 60-85 proc. koncentracijos alkoholinis antiseptikas.

Aplinkos valymui ir dezinfekavimui transporto priemonėse rekomenduojamos koronavirusą SARS-CoV-2 veikiančios medžiagos – 0,1 proc. natrio hipochloridas (skiedimas santykiu 1:50, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5 proc.) arba 70 proc. koncentracijos etanolis.

977 views