Naujienos

„CBet“ lyderiai prieš NKL atkrintamąsias – apie tarpusavio ryšius ir spaudimą neklysti


Jonavos „CBet“ užtikrintai laimėjo Nacionalinės krepšinio lygos („NKL-Vikinglotto“) reguliarųjį čempionatą, tačiau Tomas Delininkaitis, vienas komandos lyderių, pripažįsta, kad skinti pergales nebuvo taip paprasta, kaip galėjo atrodyti. Laimonas Kisielius sako, kad komanda vykdo iškeltus uždavinius, bet sezono reikalai dar nebaigti. Į Lietuvos 3×3 rinktinę pretenduojantis Aurimas Urbonas tikina, kad kol kas visos mintys sukasi apie tikslus NKL lygoje.

Virginijaus Šeškaus treniruojama „CBet“ atkrintamąsias pradės ketvirtfinalio etape, susitikdama su „Šilutės“ komanda. Seriją iki trijų pergalių laimėjusi komanda žengs į pusfinalį, kur susitiks su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ir „Gargždų“ poros laimėtoju.

T. Delininkaitis NKL debiutantu tapo būdamas 38-erių. Paklaustas, kuo šis sezonas kitoks jo ilgametėje karjeroje, buvęs Lietuvos rinktinės žaidėjas išskyrė tik pandemijos nulemtą faktorių.

„Ypatingas tuo, kad žaidžiame be sirgalių. Tik tai tuo. Krepšinis visur daugmaž yra vienodas. Tiesiog vienoje lygoje yra daugiau aukštesnio meistriškumo žaidėjų, kitoje – mažiau. Ši lyga yra daugiau tramplinas jaunesniems žaidėjams, kurie yra alkani, kad parodytų save ir šoktų į aukštesnį lygį“, – sakė T. Delininkaitis.

„Tikėjausi, kad bus lengviau. Nepaisant to, kad laimėjome reguliarųjį sezoną, tikrai buvo sunkių rungtynių. Negalėjai ateiti ir viena koja žaisti. Su visais reikėjo atiduoti 100 proc. jėgų ir kaskart kovoti dėl pergalės“.

„Krepšinio prasme tokio sezono ir tikėjomės, žinojome, kad bus daug suspaustų rungtynių, žinojom, kad bus tikimybė gauti vieną kitą savaitę „atostogų“ dėl viruso. Panašių komandos rezultatų ir tikėjomės“, – priduria Laimonas Kisielius, dar vienas „CBet“ ramsčių.

Jonavos komanda pirmąjį etapą baigė su 24 pergalėmis ir tik 4 pralaimėjimas, taip užsitraukdama pagrindinės favoritės laimėti NKL vardą.

A. Šimulio nuotr.

Aurimas Urbonas prie komandos prisijungė jau prasidėjus sezonui. Atvykęs iš „Šiaulių“, NKL lygoje 198 cm ūgio įžaidėjas tapo lyderiu pagal rezultatyvius perdavimus (7,4). Jis pripažįsta, kad sugrįžimo į NKL neplanavo, bet dėl tokio karjeros posūkio nesigaili.

„Neplanavau pokyčių sezono metu. Iš pradžių atrodė, kad tai žingsnis atgal, bet žiūrint, kaip viskas vyksta – gal tai buvo geras sprendimas. Turim gerą komandą ir gerą šansą žengti į priekį“, – teigė A. Urbonas.

„Prieš ateinant, komanda dar nebuvo pilnai susikomplektavusi, bet treneris minėjo, kad pasipildys ne vienu žaidėju. Pagal tai, kokią sudėtį dabar turim – ką žadėjo treneris, viskas įvyko. Gal tikėjausi, kad bus sunkiau, bet kai viskas susiformavo, susirinko gera komanda – viskas vyksta gera linkme“.

Komandos legionierius Kahlilas Thomas svarbiausiu „CBet“ žaidėju rūbinėje įvardijo L. Kisielių. Šis savo indėlio nesureikšmina: „Ekstra pastangų visada norisi įdėti, kad ir mikroklimatas komandoje būtų geras, ir kad žaidėjai suprastų, ko treneris prašo, kad visi vienodai suprastume žaidimo filosofiją“.

Tiesa, T. Delininkaitis tikina, kad „komandos klijavimosi“ procesas yra nuolatinis. „Dar daug taisytinų dalykų yra. Aišku, kai kurių žaidėjų patirties bagažas, žaidimas aukštesniame lygyje, buvo tik pliusas, bet nesakyčiau, kad jau esame visiškai susiklijavę. Yra labai daug taisytinų dalykų, kuriuos ir bandome šlifuoti, yapč per šį laikotarpį, kai turime pertrauką iki atkrintamųjų“.

A. Urbono ir K. Thomo, kuris į Jonavą iš „Šilutės“ persikėlė gruodį, tandemas tapo dažnu NKL Top-10 svečiu. A. Urbonas sako, kad reikėjo vieno kito pokalbio ir šiek tiek laiko, kad tas ryšys atsirastų.

„Atėjus naujam žaidėjui ne iškart randi ryšį, bet varžybos po varžybų bandai paaiškinti, ko nori, ir jei žaidėjas pradeda tai suprasti – ryšys atsiranda. Pradžioje buvo sunku, nes iš „didelių“ komandoje buvo tik vienas Gedas (Gediminas Žalalis), bet atėjus Kahlilui viskas palengvėjo. Turint tokius realizatorius, turi tiesiog prisitaikyti prie komandos, rasti savo rolę ir ieškoti būdų, kaip sukurti progas kitiems“.

A. Urbonas, kartu su rezultatyviausiu „CBet“ žaidėju Dariumi Tarvydu, yra kandidatas į Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinę, kuri kausis dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Taigi du svarbūs tikslai ant stalo, tačiau A. Urbonas, sako, šiuo metu visą dėmesį sutelkęs į vieną iš jų.

„Norisi užbaigti sezoną su „CBet“ taip, kaip mes norime. Šiuo metu esu susikoncentravęs į šį tikslą. Kai NKL baigsis, susikoncentruosiu į 3×3 atranką ir sieksiu pasirodyti kuo geriau. Bet dabar mintyse – tik NKL ir tik Jonava“.

„Kas gali NKL pakišti koją favoritams, tai vienerių varžybų faktorius, – kalbėjo A. Urbonas. Vienerių varžybų spaudimas, nesusitvarkymas su jauduliu, blogai sužaistos rungtynės ir neturėjimas antros galimybės. Nebent tai gali pakišti koją. Bet aš visiškai tikiu šia komanda, tuo, ką mes turime dabar ir kokį žaidimą rodome.  Aišku, pradžioje reikia susitvarkyti ketvirtfinalyje, žaisti, kaip  žaidėme iki tol, ir viskas bus gerai“.

„Kokia dabartinė mūsų forma, pasimatys po pirmųjų rungtynių [su „Šilute“]. Turėjome šiokią tokią pertrauką, turėjome žaidėjų su mikrotraumomis, bet visi grįžta. Tikiuosi, būsime pasiruošę. Tikslas yra būti pirmoje vietoje po viso sezono, ne po reguliaraus“, – pridūrė L. Kisielius.

178 views