Savivaldybė

Bus siūloma supaprastinti NT ir žemės mokesčius


Jonavos rajono savivaldybės tarybai bus siūloma supaprastinti gyventojų ir įmonių mokamų nekilnojamojo turto (NT), žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių skaičiavimo tvarkas, praneša savivaldybė.

Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė siūlo nuo 2023 metų NT mokestį skaičiuoti ne pagal turto paskirtį, bet pagal mokesčių mokėtojų kategorijas – fiziniai asmenys ir mažosios įmonės mokėtų mažiau, didesnės – daugiau.

Be to, siūloma nustatyti 3 proc. NT mokesčio tarifą Jonavos rajone gausiai statomoms vėjo ir saulės energijos jėgainėms. Atitinkamai siūloma nustatyti 4 proc. žemės ir žemės nuomos mokesčių tarifus sklypams, kuriuose planuojama įrengti vėjo jėgaines ir saulės elektrinių parkus.

Tokia praktika jau taikoma kitose savivaldybėse, kur atsinaujinančių išteklių energiją naudojantys energijos gamybos įrenginiai pradėti statyti anksčiau, nei Jonavoje.

Dar vienas mokesčių tarifų pakeitimas paliestų žemės savininkus ir nuomininkus, kurių sklypuose esama taršių pramonės objektų. Darbo grupė siūlo sumažinti tarifų skirtumus Jonalaukio ir Skarulių kaimuose veikiančioms pramonės įmonėms, kurių tarifai šiandien skiriasi daugiau nei tris kartus.

„Nekilnojamojo turto ir žemės mokesčiai patenka tiesiai į savivaldybės biudžetą ir leidžia užtikrinti viešųjų paslaugų teikimą visiems rajono gyventojams. Tai yra pakankamai reikšminga biudžeto pajamų dalis, kuri dėl siūlomų pakeitimų praktiškai nesikeis, tačiau tarifų nustatymo tvarka taps aiškesnė ir paprastesnė“, – sako savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

Savivaldybės administracijos atstovai darbo grupės pasiūlymus dėl mokesčių tarifų, prieš teikiant juos savivaldybės tarybai, aptarė su rajono verslo atstovais Jonavos verslo taryboje.

391 views