Savivaldybė

Bus išbandoma gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema


Šį ketvirtadienį dalyje Jonavos rajono savivaldybės skambės neįprasti garsai – bus vykdomas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos sirenų, esančių Šilų, Upninkų, Ruklos ir Šveicarijos seniūnijose, testavimas.

Numatomas sirenų patikrinimas lapkričio 12 d. 9:00 – 11:00 val. vyks Upninkų, 11:00 – 13:00 val. Šilų, 13:00 – 14:30 val. Ruklos ir 14:30 – 16:30 val. Šveicarijos seniūnijose.

„Kviečiame gyventojus ramiai priimti šiuos bandymus, pavojaus nėra. Bandymų metu bus išbandomos naujos sistemos – matuojamas garso stiprumo lygis, garso įrašų tikslumas ir kt.

Tai moderni ir šiuolaikiška sistema, kuri esant pavojui gyventojus informuos skleisdama specialiai įrašytus, aiškiai girdimus informacinius tekstus. Ji bus naudojama gyventojų informavimui apie galimas stichines nelaimes ar techninius sutrikimus”, – pasakojo „Achemos” saugos darbe skyriaus viršininkas Mindaugas Jančauskas.

Tai yra bendras Jonavos rajono savivaldybės ir AB „Achema” projektas, kurio metu savivaldybės teritorijoje iki 2027 metų planuojama įdiegti viso 16 gyventojų perspėjimo ir informavimo punktų.

AB „Achema” ir savivaldybės info.

98 views