Laisvalaikis

Bažnyčia mišias transliuoja tiesiogiai per „Facebook“


Lietuvos Bažnyčia modernėja – iš kai kurių mišių jau galime išvysti tiesiogines transliacijas socialiniuose tinkluose.

„Keičiasi laikai, keičiasi ir ryšys su Dievu. Ryšys vis gerėja, buvo 3G, 4G, dabar jau artėjame prie 5G. Ir su Dievu reikia atrasti tokį ryšį, kuris mums, šių laikų žmogui, kalbėtų“, – juokauja kunigas Algirdas Toliatas.

Jis buvo vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs transliuoti savo mišias tiesiogiai internetu. Viskas prasidėjo nuo pamokslų garso įrašų, kurie buvo talpinami specialiai tam sukurtoje svetainėje.

Lūžis įvyko tuomet, kai prieš kelerius metus Ramintojos bažnyčios bendruomenės nariai vietoje garso įrašų kunigui pasiūlė mišias transliuoti per socialinį tinklą „Facebook“.

„Pirma, ši mintis man nuskambėjo keistokai. Bet įgyvendinus šį sumanymą pamačiau, kad idėja pasiteisino, nes yra daug žmonių, kurie norėtų dalyvauti mišiose, bet dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali to padaryti. Prie mūsų transliacijų taip pat prisijungė ir nemažai emigrantų. Tokiu būdu atradome naują ryšį su tikinčiųjų bendruomene“, – pasakoja A. Toliatas.

Pasak kunigo, technologijos padeda prisitaikyti ir prie tų žmonių, kurie yra kamuojami tam tikrų negalių ir neturi galimybės ateiti į bažnyčią. Šios transliacijos mažina atskirtį ir leidžia juos padaryti pilnaverčiais visuomenės nariais – technologijos padeda suartėti su tikinčiųjų bendruomene.

Pašnekovas įsitikinęs, kad virtualus dalyvavimas neprilygsta realiam, tačiau tai yra būdas pasiekti didesnę tikinčiųjų auditoriją.

Išmokti internete rasti religinių skaitinių, stebėti tiesiogines mišių transliacijas ir naudotis socialiniais tinklais, kuriuose galima rasti informacijos apie įvarius renginius ir bendraminčius, gyventojai yra kviečiami į visas šalies bibliotekas, kuriose vyksta skaitmeninio raštingumo mokymai tiek pažengusiems, tiek pradedantiesiems.

Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizatorių duomenimis, šiuose mokymuose jau dalyvavo daugiau kaip 37 tūkst. įvairaus amžiaus Lietuvos gyventojų.

Asociacijos „Langas į ateitį” info.

2393 views