Naujienos

Aktorė G. Glemžaitė pasiskiepijo Jonavoje


Kino ir teatro aktorė, tinklalaidės „Dar tos čia” vedėja Gelminė Glemžaitė nuo COVID-19 ligos pasiskiepijo Jonavoje. Apie tai žinoma moteris paskelbė socialiniuose tinkluose įkėlusi savo nuotraukas iš Jonavos vakcinavimo centro.

Jonavoje šią savaitę „AstraZeneca“ vakcina be registracijos, „gyva eile“ pradėti skiepyti visi norintys pilnamečiai. 18 metų sulaukę asmenys „nepopuliaria“ vakcina gali pasiskiepyti ir dar keliose savivaldybėse, nelaukdami savo eilės pagal Vyriausybės nustatytą prioritetų sąrašą.

Jonavos vakcinavimo centre ir savaitgalį be registracijos skiepijami gyventojai nuo 18 metų, jeigu renkasi „AstraZeneka“ vakciną, praneša savivaldybė.

„Šios vakcinos Jonavoje turime pakankamai, todėl priėmėme sprendimą skiepyti visus norinčius pilnamečius asmenis. Jokių būdu neskatiname skiepų „turizmo“, tačiau turiu pasakyti, kad sulaukiame ir kitų miestų gyventojų – negalime jiems atsakyti, skiepijame ir linkime būti sveikais. Tai yra vienintelis ir pagrindinis tikslas.

Žinoma, labai norėtųsi, kad skiepytis ateitų kuo daugiau jonaviečių. Šiuo metu rajone iš viso paskiepyta 27 proc. gyventojų. Tiesa, skaičiai šią savaitę pradėjo augti sparčiau, per pastarąją parą paskiepyti 434 jonaviečiai“, – sako rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

Atkeliaja „Johnson & Johnson“ vakcina

Pasak savivaldybės pranešimo, Jonavos vakcinavimo centre šį šeštadienį ir sekmadienį „Moderna“ vakcina nuo COVID-19 ligos bus skiepijami vyresni nei 55 metų asmenys ir gyventojai, sergantys lėtinėmis ligomis. Registracija ir skiepų pasirinkimas galimas saviregistracijos platformoje – https://vakcina.myhybridlab.com/.

Jonavos vakcinavimo centras šį šeštadienį ir sekmadienį dirbs nuo 8 val. Iki 15 val.

Nuo pirmadienio skiepijimas visoje Lietuvoje atveriamas naujai amžiaus grupei – nuo 45 metų. Registracija vykdoma internetu – bendroje platformoje registruoti galima ir save, ir kitą asmenį, tereikia turėti el. prisijungimą, pvz., elektroninę bankininkystę.

Asmenys, norintys skiepytis, bet negalintys užsiregistruoti internetu, nuo pirmadienio galės tai padaryti skambindami trumpuoju numeriu 1808.

„Nuo pirmadienio Jonavos vakcinavimo centre gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ ir „Johnson & Johnson“ vakcina. Pastarosios vakcinos pakanka vienos dozės, imunitetas susidaro po dviejų savaičių. Jei vakcinos  gausime anksčiau, informaciją papildysime“, – sako rajono mero pavaduotoja Birutė Gailienė.

1496 views